Jak uniknąć problemów z ekipą remontową?

Jak uniknąć problemów z ekipą remontową?

Decydując się na remont musisz mieć na uwadze, że problemy pojawiają się zawsze. Prace tego rodzaju niezmiennie łączą się z pewnymi kwestiami, które często wynikają niespodziewanie i w najmniej oczekiwanym momencie. Istnieją jednak pewne sposoby na uniknięcie kolejnych wypadków. Oto kilka rad jak skutecznie ułatwić sobie remont i wyjść z niego bez dużego kredytu.

Okazuje się, że jednym z najczęstszych problemów w trakcie trwania remontu są te, związane z ekipą. Jeśli pojawią się poważniejsze konflikty, twoim jedynym oparciem i argumentem jest umowa i wszystkie zawarte w niej warunki. Pamiętaj, że podczas remontu, tylko ona będzie chronić cię przed ewentualną fuszerką. Tak naprawdę umowa cywilno-prawna często okazuje się jedyną formą mobilizacji zatrudnionych pracowników. Jeśli jesteś niezadowolony ze świadczonych usług, nie bój się zrezygnować z usług marnej ekipy, ponieważ niepotrzebnie przedłużasz remont.

 

W sytuacji, gdy zabraknie nam pieniędzy

W sytuacji, gdy koszty remontu mieszkania bądź domu zaczynają znacznie przewyższać nasze finansowe możliwości, przychodzi czas na szczerą rozmowę z ekipą remontową. Naprawdę dobrym pomysłem jest wspólna dyskusja, ponieważ doświadczenie profesjonalistów pozwoli określić na czym można zaoszczędzić trochę grosza. Ważne jest również ustalenie prac priorytetowych. Można się zdziwić zaangażowaniem pracowników, szczególnie jeśli ekipa jest zaufana i ściągnięta z polecenia. Wiedza profesjonalistów pozwoli ci uniknąć długu oraz dokończyć remont.

 

Kupujemy materiały

Oczywiście remont mieszkania lub domu wiąże się z dużymi zakupami. Pamiętaj, żeby uważać na zakupową „gorączkę” i nie podejmować decyzji pod wpływem emocji. Zanim więc wyłożysz gotówkę na stół, lepiej dokładnie wypytaj sprzedawców o wszelkie reklamacje, gwarancje oraz możliwość oddania tego, czego nie uda nam się wykorzystać. Często bowiem zdarza się tak, że materiału nie tyle braknie, co jest go w nadmiarze. Wiele ekip remontowych , wykonujących np. prace w łazience, składa prośbę o zakupienie 20 % więcej kafelków, w razie uszkodzenia pewnej liczby w trakcie ich kładzenia. W sytuacji, gdy zostaniemy z takim nadmiarem materiału, najlepiej oddać go z powrotem do sklepu. Zdarza się, że niektóre z marketów budowlanych, przyjmują nawet pojedyncze płytki, o ile posiadamy paragon bądź fakturę, która potwierdza dokonanie zakupów. Dlatego warto zatrzymywać wszystkie papierki i rachunki, które otrzymujemy w trakcie trwania prac, ponieważ pomogą one później w ewentualnym zdaniu czy reklamowaniu towaru.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.