Tanie remontowanie

Tanie remontowanie

W okresie wiosennym wielu z nas decyduje się na odświeżenie mieszkania. Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego czy planowane prace będą duże czy małe, musisz się do nich właściwie przygotować. Podpowiadamy więc od czego zacząć remont mieszkania i jak sporządzić skuteczny plan działania.

Planując remont mieszkania musisz przygotować dobry plan. Ponadto warto dokładnie przemyśleć to, jak mieszkanie ma wyglądać. W takim precyzyjnym planowaniu chodzi o to, aby uniknąć chaosu, kosztów błędów i usterek oraz związanego z tym stresu. Zanim więc zadecydujesz się na remont mieszkania przemyśl porządnie, co chcesz zrobić i oszacuj ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na prace renowacyjne.

 

Od czego zacząć?

Remontowanie najlepiej rozpocząć od sporządzenia grafiku. Wtedy właśnie musisz zastanowić się nad tym, które z różnych prac remontowych chcesz wykonać, ponieważ niektóre elementy wymagają tylko odświeżenia inne generalnej zmiany. Istotne jest więc zaplanowanie kolejności, ponieważ w ten sposób możesz znacznie skrócić czas trwania remontu mieszkania do potrzebnego minimum. W tej sytuacji podstawową zasadą jest to, aby kolejność prac nie wpływała na wcześniej ukończone prace i nie wymagała ich zniszczenia. Najlepiej będzie więc, kiedy rozpoczniesz od prac najtrudniejszych, zabierających sporo czasu jak wyrównanie ścian czy cyklinowanie podłóg. Na końcu zajmij się wykończeniem związanym z odświeżeniem mieszkania.

 

Co z materiałem?

Po zaplanowaniu kolejności poszczególnych faz remontu, powinieneś spisać wszystkie akcesoria i materiały potrzebne do jego wykonania. Pomoże ci to uniknąć ewentualnego przestoju, związanego z brakiem potrzebnego materiału, jak farby czy gwoździa. Ponadto powinieneś precyzyjnie obliczyć powierzchnię remontowanego pomieszczenia. Chodzi o to, żebyś nie musiał w trakcie remontu udawać się do sklepu, żeby dokupować brakujących płytek lub tapety. W przypadku, kiedy kładziesz glazurę lub terakotę, dobrze zakupić awaryjny zapas, który przyda się na docinanie oraz wtedy, gdy jakaś część się zniszczy.

 

Ekipa czy samemu?

Zabierając się za remont musisz zadecydować czy przeprowadzisz go samodzielnie czy zatrudnisz ekipę remontową. W sytuacji, kiedy planujesz tylko i wyłącznie kosmetyczne prace, lepiej wykonać je samodzielnie. Nie musisz wydawać wielu pieniędzy na ekipę, do takich drobnostek. Jeśli planujesz generalny remont, lepiej zatrudnić profesjonalną i sprawdzoną ekipę, która sprawnie wykona potrzebne prace. Pamiętaj, żeby spisać umowę, która ułatwi ci ewentualne dociekanie swoich praw i egzekwowanie wykonania zlecenia.  

 

Przy remoncie, czy nawet drobnym odświeżeniu wnętrza warto również zdecydować się na dokupienie czegoś nowego, wymienienie na przykład starego fotela. Niby niewielka zmiana ale dla nas zawsze to coś nowego. Fotele i krzesła dla domu i biura w dobrych cenach znajdziesz na www.e-krzeslo.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *