Sprzątamy po remoncie

Sprzątamy po remoncie

Przeprowadzenie remontu często okazuje się dopiero początkiem większych kłopotów. Podczas prac wychodzą różne, inne problemy a nawet ich zakończenie, rozpoczyna kolejne przedsięwzięcie. Okazuje się bowiem, że przed nami najuciążliwsze prace wykończeniowe oraz sprzątanie.  

Kiedy kończymy długotrwały i męczący remont, większość z nas spodziewa się ujrzeć upragniony efekt końcowy z wyposażeniem i dekoracją. Niestety najczęściej pierwsze co widać, to warstwa kurzu i pyłu, której ciężko pozbyć się szybko z mieszkania. Efekt końcowy mogą również popsuć zalegające resztki materiałów budowlanych oraz smug na podłodze i kafelkach. Warto wtedy pamiętać, że zarówno drewno jak i ceramika powinny być czyszczone ostrożnie i specjalnymi preparatami.

 

Za co się zabrać?

Sprzątanie resztek po odświeżaniu mieszkania, to integralna część remontu. Jeśli nie pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń, wnętrza będą prezentować się ponuro. W końcu po to robimy generalny remont, żeby nasze wnętrza wyglądały świeżo i wyjątkowo ładnie. Oczywiście nie da się uchronić przed pyłem, kurzem i zalegającymi odpadkami materiału. Równie ciężko pozbyć się zabrudzeń, będących wynikiem użycia pianek poliuretanowych, ale także silikonów, które pozostawiają grube smugi.

 

Wymiana okien i drzwi

Dzisiaj wymiana stolarki okiennej i drzwiowej opiera się głównie na wykorzystaniu wydajnych i trwałych pian poliuretanowych. Jest to technologia budowlana używana również do uszczelnianie różnego rodzaju szczelin. Pianki te, dzięki swoim właściwościom, odznaczają się łatwym zastosowaniem. Dodatkowo mogą być używane w mało dostępnych miejscach. Pomimo stosowania właściwych zabezpieczeń w postaci specjalistycznych taśm ochronnych czy folii, może zdarzyć się tak, że powstaną niechciane zanieczyszczenia lub uszkodzenia sąsiadujących powierzchni. Problemy mogą pojawić się również w momencie, gdy prace modernizacyjne prowadzone są w użytkowanych aktualnie wnętrzach. Wówczas na zabrudzenia narażone są zarówno wykończone już podłogi oraz ściany. Warto wtedy pamiętać, że jeśli dojdzie już do zabrudzenia tych powierzchni, musimy je natychmiastowo usunąć.

 

Co robić z zaschniętymi zabrudzeniami?

Pomimo wielu niewątpliwych zalet jak łatwe i skuteczne uszczelnianie, produkty silikonowe są jednak wymagającym materiałem remontowo-wykończeniowym pod względem ich umiejętnego oraz precyzyjnego zastosowania. Prawda jest taka, że używane są nagminnie i powszechnie z racji efektywnych właściwości i niskiej ceny. Pamiętaj jednak, aby stosować jest z wyjątkową uwagą i ostrożnością. Jeśli dostrzeżesz zaschnięte już smugi, najlepiej będzie jeśli zastosujesz preparat bezpieczny dla tak zabrudzonej powierzchni. Podłoża glazurowane, ceramika sanitarna oraz szkło bardzo łatwo ulegają wszelkim zarysowaniom podczas nadgorliwego ścierania zabrudzeń.

Dodatkowo przy okazji remontu i sprzątania po  nim możemy rozszerzyć „zakres” sprzątania. Można pozbyć się przy okazji starych mebli i niepotrzebnych, nieużywanych gratów, które często zajmują tylko miejsce w naszym domu, a wywóz starych i niepotrzebnych rzeczy ułatwi nam firma transportowa w Łodzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *