Zimowe zasłony

Zimowe zasłony

W czasie zimowym, warto adekwatnie odświeżyć swoje mieszkanie, dodając kilka „mroźnych” elementów. Odpowiednio wprowadzone ozdoby jak stroiki, choinka czy figurki pozwolą ci w pełni cieszyć się czasem królowej śniegu. Jednym z ciekawszych sposobów na wprowadzenie białej atmosfery jest użycie firany z zimowym motywem. Okazuje się, że z łatwością można wykonać ją zupełnie samemu. Oto kilka podpowiedzi.

Jeśli pragniesz przekształcić białą zasłonę w zimową dekorację do salonu, gabinetu, jadalni lub pokoju dziecięcego, wystarczy zakupić farby do tkanin i w dosłownie kilka minut zmienić zupełnie aranżację danego wnętrza. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z pociechami lub na kreatywne wyżycie się w samotności. Tak udekorowane wnętrze pozwoli tobie oraz twoim bliskim, cieszyć się w pełni czasem nadchodzącej zimy oraz wprowadzi atmosferę ciepła i przytulności. Nie ociągaj się więc i bierz się do pracy.

 

Zrób to sam

Okazuje się, że większość dekoracji do naszego wnętrza możemy wykonać sami. Jest to o wiele łatwiejsze niż się z początku wydaje! Wykonanie takiego zdobnego elementu nie dość, że jest łatwe to również nie zajmuje wiele czasu. Poza tym wszystko to, co wykonamy sami sprawi, że nasze wnętrza będą wyglądały niepowtarzalnie i wyjątkowo. Zamiast kopiować rozwiązania ze sklepowych katalogów, warto trochę się pobawić i spersonalizować swój dom. Jeśli posiadasz białą, gładką zasłonę – a każdy z nas takową trzyma w szafie – warto wykorzystać ją twórczo i zamienić w kotarę z zimowym motywem. Niech posłuży za płótno, dla twojego wewnętrznego artysty.

 

Wykonanie krok po kroku

Do przygotowania zasłony z zimową dekoracją, będziesz potrzebował wspomnianej gładkiej zasłony, farby akrylowej metalicznej czarnej i srebrnej (lub innej wybranej farby do tkanin), arkuszu grubej folii, nożyczek, noża, ołówka, małego wałka z kuwetą, pędzli oraz folii malarskiej. W momencie, kiedy przygotujesz wszystkie elementy, możesz zabrać się do tworzenia zimowej dekoracji na zasłonie. Z grubej folii wycinasz dowolny kształt, taki jak choinka, gwiazdka lub renifer. Na rozłożonej folii malarskiej, rozpościerasz zasłonę. Jeśli chcesz, aby wzory były rozłożone symetrycznie musisz wcześniej odrysować je ołówkiem. Następnie należy przygotować farbę, którą przelewasz do kuwety. Do zasłony przykładasz przygotowany szablon i przy pomocy wałka nakładasz na wzór farbę. Kiedy skończysz, przekładasz szablon i powtarzasz czynność. Kiedy farba wyschnie, prasujesz materiał i wieszasz zasłonę na oknie. Prawda, że proste?

 

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, by wykonać właśną zasłonę, zawsze możesz sięgnąć po gotowe wzory. Na rynku obecnych jest wiele firm oferujących bogaty wybór zasłon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *