Jak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

W lato większość z nas postanawia zabrać się za odświeżenie swojego mieszkanka. Często prace te ograniczają się do istniejących już przestrzeni. Chodzi o to, aby nadać im bardziej współczesnego i nowoczesnego wyglądu, wprowadzić świeższe i jaśniejsze kolory lub wymienić stare meble. Dzisiaj podpowiadamy jak zmodernizować salon oraz jakie trendy są najmodniejsze w aranżacji tych wyjątkowych wnętrz.  

Salon stanowi serce naszego domu. To właśnie tutaj wszyscy domownicy zbierają się, aby wspólnie spędzać czas i odpoczywać. Również w tym wnętrzu przyjmujemy gości. Warto zatem zadbać o wyjątkowy charakter tej przestrzeni. Wyobraź sobie miejsce, w którym będziesz popijać kawę w jesienne wieczory lub czytać książkę w długie zimowe noce. Chodzi o to, aby salonowe wnętrze było możliwie ciepłe i przytulne, a jednocześnie nowoczesne i modne. Oto garść pomysłów, które pozwolą ci łatwo osiągnąć upragniony efekt.

Jakie kolory są najlepsze?

Klasyką nowoczesności jest zastosowanie na ścianach połączenia jasnej bieli z intensywną szarością, która każdemu wnętrzu nada bardziej awangardowego szyku i prostoty. Taki układ można przełamać intensywnym kolorem różnorodnych dodatków i akcesoriów zdobniczych. Ponadto modne są połączenia jasnej szarości z pomarańczowym bądź turkusowym. Pamiętaj jednak o tym, aby żywszym kolorem pomalować tylko jedną ścianę, inaczej wnętrze będzie zbyt ciężkie i przytłaczające. Nie o taki efekt nam chodzi. Biele i jasne szarości zawsze dodają efektu świeżości. Dodatkową radą – aczkolwiek nie zawsze stosowaną – jest propozycja umieszczenia żywszego i ciemniejszego koloru na ścianie z oknami, tak aby światło z nich bijące odbijało się na jaśniejszej ścianie. Pozwoli osiągnąć to dużo bardziej słoneczne i jaśniejsze wnętrze. Jeśli ściana, na którą pada światło będzie pomalowana na ciemniejszy kolor, musisz liczyć się z tym, że przestrzeń będzie odrobinę ciemniejsza. Wszystko jednak zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Pamiętaj jednak, że w nowoczesnych wnętrzach królują kontrasty, jednak wprowadzone w bardzo delikatny i mało inwazyjny sposób.  

Jak dobrać właściwe odcienie?

Dobierając odpowiednie odcienie do naszego nowego, zmodernizowanego salonu, warto skorzystać z pomocy testerów kolorów. Należy je wypróbować na ścianach we wnętrzu, które chcemy wyremontować. Oczywiście z pomocą przychodzą producenci, którzy oferują gotowe propozycje kolorów proponowanych, jak na przykład Dulux, Tikkurilla czy inny, wybrany przez nas producent farb. Tak więc zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Innym kluczowym aspektem każdego pokoju są meble. Już teraz sprawdź ofertę www.e-krzeslo.com.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *