Jak urządzić dziecięcy kącik do nauki?

Jak urządzić dziecięcy kącik do nauki?

Twój maluch właśnie zaczyna swoją edukacyjną przygodę i chcesz zapewnić mu możliwie jak najlepsze warunki do nauki? Warto więc stworzyć odpowiedni kącik, który będzie stymulował twoją pociechę do efektywnego zdobywania wiedzy. Oto kilka porad, jak takie miejsce powinno wyglądać i na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli.

Jeśli chcesz ułatwić swojemu dziecku kolejne kroki na edukacyjnej ścieżce, powinieneś stworzyć miejsce przeznaczone specjalnie do nauki. Taki kącik ułatwi maluchowi odpowiednie skupienie i zaangażowanie się w jego szkolne obowiązki. Aranżacja takiego miejsca nie musi wcale być droga, wystarczy dobrać niezbędne elementy w odpowiedniej konfiguracji, żeby stworzyć przestrzeń odpowiednią do pracy. Pamiętaj, że twój wysiłek jako rodzica, przełoży się na dobre wyniki twojej pociechy.

 

Szkolny niezbędnik

Podstawowe wyposażenie dziecięcego kącika do nauki powinno składać się z regału, biurka i krzesła, które można nabyć już za ok. 200 zł. Pamiętaj, że dziecko nie potrzebuje drogich mebli – z wiekiem jego potrzeby i gust się zmienią. Chodzi o to, aby meble były funkcjonalne, ergonomiczne i zapewniające potrzebną wygodę podczas nauki. Szczególnie istotny jest zakup krzesła, który zapewni dziecku wymaganą postawę i zdrowe oparcie. Poza podstawowymi elementami warto nabyć lampkę, zapewniającą odpowiednią widoczność oraz szkolne przyrządy. Dobrym pomysłem jest tablica korkowa, na której maluch może umieścić swój plan lekcji i inne istotne informacje.

 

Przede wszystkim biurko

Przy wyborze odpowiedniego biurka warto kierować się trzema podstawowymi zasadami – powinno być wygodne, duże i dostosowane do wzrostu dziecka. Nie warto inwestować w przesadnie drogie i designerskie meble, ponieważ biurko będzie używane przez zaledwie kilka lat i ma być przede wszystkim funkcjonalne. W sytuacji zakupu mebla dla świeżo upieczonego pierwszoklasisty miej na uwadze, że nabywasz biurko, które ma rosnąć razem z nim, dlatego nie powinno mieć za krótkich nóg czy za wąskiego blatu. Najlepszym wyjściem jest zabranie na zakupy dziecka, które przetestuje mebel w sklepie i sprawdzi jak się za nim siedzi. Zwracaj uwagę na to, czy mebel posiada możliwość powiększenia blatu, podniesienia nóg, umieszczenia szafek oraz komód na przybory pod nim, w razie potrzeby demontażu i stworzenia dodatkowej przestrzeni dla nóg dziecka. Szukaj rozwiązań praktycznych i wielofunkcyjnych. W wielu sklepach możesz nabyć już gotowy zestaw, zawierający wszystkie niezbędne elementy. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *