Remont przedpokoju

Remont przedpokoju

W czasie wiosennym lub wakacyjnym często decydujemy się na odświeżenie mieszkania oraz inne prace remontowe. Zanim jednak przystąpimy do konkretnego przedsięwzięcia, warto zaplanować kolejne fazy działania, szczególnie jeśli planujemy remont danego pomieszczenia. Podpowiadamy jak sprawnie i tanio przeprowadzić remont przedpokoju.

Każdy wie, że przedpokój jest wizytówką mieszkania, dlatego warto zadbać o jego piękny wygląd. Przede wszystkim jest to wnętrze, które powinno być praktyczne i funkcjonalne. Dobry plan to podstawa, która pozwoli ci uniknąć dodatkowych i nieprzewidzianych kosztów lub szpetnego efektu estetycznego. Najważniejsza rzecz to zorganizowanie odpowiedniej ilości miejsca na powieszenie ubrań i schowanie butów. Oto kilka praktycznych porad, jak sporządzić kosztorys remontowy przedpokoju.

Co ze ścianami?

Warto mieć na uwadze, że ściany w przedpokoju brudzą się o wiele szybciej niż w innych pomieszczeniach. Dlatego pierwszą rzeczą o jaką warto zadbać jest odpowiednia faktura ścian, tak żeby utrzymanie czystości było łatwe i niewymagające. W tej sytuacji idealnie sprawdzą się tapety. Większość specjalistów poleca wykorzystanie tapet lateksowych, ponieważ są one dwu- lub trzykrotnie grubsze niż tradycyjne. Dodatkowo są bardzo łatwe w kładzeniu z racji specjalnego dodatku lateksu, który zabezpiecza przed nadmiernym rozciąganiem się podczas klejenia. Oczywiście wszystko zleży od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli więc wolisz bardziej surową i minimalistyczną estetykę wykorzystaj tynki, dające ciekawą fakturę ściany. Eksperci szczególnie cenią sobie silikonowy lub silikatowy, ponieważ jest zmywalny i nie płowieje. Dostępne są jeszcze tynki akrylowe, które odznaczają się dużą wytrzymałością na uderzenia. Jeśli zależy ci na wyjątkowej odporności postaw na klinkier.

Wybieramy podłogę i oświetlenie

Oczywiście każdy wie, że najwięcej przytulności i ciepła w przedpokoju daje drewno. Wybierając materiał na podłoże, możesz zdecydować się na panele laminowane o wysokiej twardości. Za najtwardsze uchodzą egzotyczne gatunki drewna jak bambus skręcany, ipe lapacho, jatoba, sukupira. Ciekawostką jest to, że popularny w Polsce dąb jest na 17 miejscu na liście najbardziej wytrzymałych gatunków na skali Brinella. Równie często wykorzystywany jest parkiet przemysłowy, czyli wąskie i długie deseczki, układane na boku jedna obok drugiej. Równie ważne jest odpowiednie światło. W przedpokoju najlepiej sprawdzi się duże lustro i jasne oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *