Jak upinać zasłony

Jak upinać zasłony

To właśnie drobne detale przesądzają o całościowym efekcie, o czym zresztą świadczy przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach”. Jeśli więc chcesz, aby twoja aranżacja okienna wyglądała spektakularnie i zjawiskowo, musisz pamiętać o upięciu zasłon. Niby taka drobna rzecz, jednak tak naprawdę to ona przesądza o całej dekoracji nadając jej kształt. 

Warto pamiętać, że estetyczne upięcie zasłon podkreśli i dopełni całą aranżację okienną. Podstawową zasadą jest to, żeby ozdabiane – przy użyciu firan lub zasłon – wnętrze, było harmonijnie i spójne dekoracyjnie, dlatego należy wybierać materiały jak najbardziej dopasowane stylistycznie do reszty elementów wyposażenia. Nie chcąc ryzykować niczym ekstrawaganckim, większość z nas stawia na tradycyjne rozwiązania i do upięcia zasłon wykorzystuje takie elementy jak taśmy lub sznury z chwostami. Okazuje się jednak, że możliwości jest znacznie więcej. Firany i zasłony można upinać, używając wielu innych przedmiotów, które sprawią, że nasza aranżacja okienna będzie wyjątkowa.

 

Zerwij z monotonią

Dotychczas niewielu decydowało się odświeżyć okienną aranżację, także najczęściej na zasłonach można było spotkać kółka wykonane z drewna lub metalu, dopasowane do materiału taśmy lub sznury z chwostami. Można śmiało stwierdzić, że elementy te zdecydowanie zdominowały wnętrza, stając się utartym sposobem upinania zasłon bądź firan. Warto myśleć niekonwencjonalnie i uruchomić kreatywne myślenie. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, a na pewno znajdzie się wiele przedmiotów, które pomogą ci ciekawie i oryginalnie upiąć tkaniny.

 

Przedmioty codziennego użytku i upinanie zasłon

Zanim zdecydujesz się upiąć zasłony lub firany, rozejrzyj się najpierw wokół. Zapewne znajdziesz wiele rzeczy, których na co dzień używasz raczej do innych celów, a jednak mogą one okazać się pomocne. Tak wykorzystany przedmiot pozwoli na awangardowe i nowatorskie zebranie tkanin dekorujących nasze okna. Z racji funkcji jaką mają spełniać, do tego zadania najlepiej nadadzą się przedmioty o kształcie obręczy lub długie rzeczy, za pomocą których zwiążesz zasłonę. W tej roli więc świetnie sprawdzą się takie akcesoria odzieżowe jak naszyjniki, korale, szerokie bransolety, korale, apaszki, krawaty oraz paski. Równie ciekawy efekt dadzą elementy pasmanteryjne jak wstążki, koronkowe przepaski lub zdobne sznureczki dekorowane guzikami. Jeśli jesteś fanem minimalistycznych i surowych klimatów, rozważ użycie grubej liny z lnu czy jutowego sznurka. Ponadto firanę lub zasłonę można owinąć wokół specjalnie przymocowanej do ściany rozety sztukateryjnej, niepotrzebnej już gałki do drzwi lub nieużywanego wieszaka. Zresztą nie musisz wykorzystywać istniejących przedmiotów, tylko samemu stworzyć dekoracyjne upięcie, dając ponieść się wyobraźni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *