Urządzamy taras

Urządzamy taras

Każdy z nas uwielbia wylegiwać się latem na podwórku przy filiżance herbaty. Żeby jednak cieszyć się takim komfortem, należy mieć odpowiednio urządzony taras. Aranżacja tego „letniego pokoju” wcale nie musi by trudna. Jeśli więc zastanawiasz się jak urządzić taras i jakie wybrać meble ogrodowe, oto kilka pomysłowych porad.

Pragniesz urokliwej przestrzeni na zewnątrz, która pozwoli ci w pełni korzystać z powabów wiosny i lata? Potraktuj swój taras jak słoneczny pokój. Rozwiązań jest całe mnóstwo – na ładnie urządzonym tarasie możesz na przykład zaaranżować kącik jadalniany, oszczędzając tym samym przestrzeń mieszkalną. Czasami wystarczy niewiele, aby stworzyć choć namiastkę prawdziwego tarasu. Pamiętaj jednak, że poza dobrą pogodą i nastawieniem będziesz potrzebował również specjalnych mebli ogrodowych.

 

Odpowiedni styl

Jaki styl powinien mieć taras? Tak naprawdę to, w jaki sposób wykorzystasz tą dodatkową przestrzeń, zależy wyłącznie od ciebie. Możesz wybierać spośród wielu zastosowań i aranżacji. Jeśli więc preferujesz tarasy urządzone w bardziej „romantycznym” stylu, warto, żebyś zdecydował się na żeliwne meble ogrodowe, stylizowane tak, aby nawiązywać do stylu angielskiego. Efektu dopełnią donice z kwiatami oraz rzeźby ogrodowe. Jeśli preferujesz mocno nowoczesny styl, warto postawić na minimalizm. Istnieje wiele gadżetów i mebli ogrodowych zaprojektowanych w bardziej współczesnym guście. Zamiast ogromnej ilości kwiatów i doniczek, postaw na stonowaną zieleń i siedziska w formie poduch oraz oświetlenie zewnętrzne, przypominające proste, geometryczne konstrukcje. Dla miłośników klimatu śródziemnomorskiego istnieje możliwość zaaranżowania swojego tarasu za pomocą mebli wyplatanych trawą morską, rattanem oraz wyłożone poduszkami. Aby dopełnić klimatu, warto wykorzystać rośliny typowe dla tego regiony , takie jak oleandry, fikusy, drzewka laurowe czy lawenda.

 

Jak korzystać z tarasu?

Taras może spełniać wiele funkcji i wcale nie musi ograniczać się do jednej. Meble ogrodowe mają to do siebie, że są mobilne i łatwo się składają, dlatego warto urządzić przestrzeń tak, aby móc ją wykorzystać na kilka sposobów. Najlepiej, kiedy taras służy jako letnia jadalnia, gdzie wraz z najbliższymi możesz spędzać czas przy posiłku i winie. W sytuacji kiedy jesteś sam, możesz użyć tarasu do relaksu i rozstawić na nim leżaki ogrodowe, po to, aby chwycić trochę opalenizny. Równie dobrze możesz wykorzystać go do medytacji i ćwiczeń w otoczeniu zieleni. Wszystko zależy od twojego nastroju, a ogranicza się własna wyobraźnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *