Stoliczek i krzesełko dla pierwszoklasisty

Stoliczek i krzesełko dla pierwszoklasisty

Twój maluch właśnie rozpoczyna swój pierwszy rok w szkole i potrzebuje niezbędnego wyposażenia? Pamiętaj, żeby skupić się przede wszystkim na podstawach, bez których dziecko nie będzie mogło odpowiednio przygotować się do nauki. Kupno krzesełka i stolika będzie więc pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić. Podpowiadamy jak wybrać odpowiednie meble dla debiutującego ucznia.

Pierwsze lata szkoły to czas niezwykle ekscytujący dla malucha – wszystko wokół się zmienia i wciąż poznaje nowe rzeczy. Równie szybko zmienia się sama pociecha, która z roku na rok wyrasta na coraz większego i poważniejszego ucznia, dlatego w trakcie pierwszych lat edukacji nie warto inwestować w drogie i potężne biurko. Chodzi przede wszystkim o to, żeby meble były praktyczne i funkcjonalne, dostosowane do warunków twojego dziecka.

 

Specjalny kącik do nauki

Kiedy dziecko rozpoczyna swoją edukację, nie chcemy przytłoczyć go powagą obowiązków, dlatego nie tworzymy oddzielnego ‘biura’ z potężnym stołem, regałem i fotelem. Chodzi raczej o to, żeby kąt przeznaczony do nauki był przyjazny i ułatwiał skupienie. Powinien podkreślać nową rolę dziecka oraz zachęcać do spędzania czasu przy nowych obowiązkach. W tej sytuacji lepiej nie umieszczać krzesełka i stoliczka debiutującego ucznia przy telewizorze lub kąciku zabaw. Tak naprawdę w tym czasie maluch nie potrzebuje wielu mebli. Do edukacyjnych celów pierwszoklasisty świetnie nada się tradycyjny stolik z krzesłem. Aby uatrakcyjnić ich wygląda, można pomalować je na pastelowy kolor np. żółty. Jeśli chcesz zaoszczędzić nie musisz kupować biurka ze wszystkimi urozmaiceniami, stolik i półka przymocowana do ściany sprawdzą się równie dobrze, a przy okazji zaoszczędzisz również trochę przestrzeni.

 

Gdzie umieścić meble?

Jedną z najistotniejszych rzeczy przy aranżacji kącika do nauki jest równomierne i dobre oświetlenie. Jest ono absolutnie konieczne na każdym etapie edukacji. Idealnym ustawieniem jest umieszczenie uczniowskiego stoliczka w pobliżu okna, tak aby w ciągu dnia było ono oświetlane naturalnie, za pomocą światła słonecznego. Kupując zestaw koniecznie zwróć uwagę na krzesło – ważne jest, aby zapewniało dziecku zdrową postawę. Pamiętaj, żeby miejsce, w którym ustawisz meble było odpowiednio wyciszone oraz, żeby nie dostarczało zbyć wielu bodźców, mogących rozpraszać uwagę malucha. Odpowiednie umieszczenie mebli wpłynie na koncentrację, a ta w dalszej kolejności zaprocentuje dobrymi wynikami w nauce twojej pociechy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.